Kolejny raz uczniowie szkoły aktywnie uczestniczyli w jednym z największych wydarzeń sportowych w Wielkopolsce, jakim był 13. PKO Poznań Półmaraton. Od 6 lat uczniowie są wolontariuszami zarówno podczas maratonów, jak i półmaratonów organizowanych w Poznaniu.

             W dniu 17 października prawie pięćdziesięciu uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu (z Liceum, Technikum oraz Branżowej Szkoły I stopnia) wspierało półmaratończyków nie tylko w sportowej rywalizacji, ale także czynnie zaangażowało się w organizację biegu. Uczniowie ci, podobnie jak w zeszłych latach, odpowiedzialni byli za przechowywanie rzeczy osobistych uczestników poznańskiego półmaratonu. Młodzież sprawowała opiekę nad rzeczami pozostawionymi w strefie szatni. Doświadczenie zdobyte podczas wolontariatu, jaki pełnili w poprzednich edycjach zawodów, pozwoliło uczniom na dopilnowanie, aby rzeczy biegaczy były bezpieczne w czasie trwania tak wielkiej imprezy. Pod swoją opieką mieli oni 5000 bagaży, które sprawnie przyjmowali i oddawali biegaczom po skończonej rywalizacji. Grupa uczniów wraz z nauczycielami wychowania fizycznego już od wczesnych godzin porannych była gotowa, aby przyczynić się do sprawnego przebiegu trzynastej edycji PKO Półmaratonu w Poznaniu. Warto napomknąć, że w zawodach startowali nasi nauczyciele, w skład których wchodził Pan Dyrektor Łukasz Frański, Mateusz Wojcieszak oraz Aneta Kaczmarek. 

            W kolejnych latach szkoła planuje wspierać organizację tego typu imprez. Czynne zaangażowanie szkoły w wolontariat stało się już tradycją, która będzie podtrzymywana i pielęgnowana.