Kolejny raz uczniowie szkoły aktywnie uczestniczyli w jednym z największych wydarzeń sportowych w Wielkopolsce, jakim był 20. PKO Poznań Maraton. Od 5 lat uczniowie są wolontariuszami zarówno podczas maratonów jak i półmaratonów organizowanych w Poznaniu.

W dniu 20 października niespełna setka młodzieży z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu, w skład którego wchodzi Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika oraz Technikum nr 1 im. Stanisława Staszica i Szkoła Branżowa I stopnia nr 1, wspierała maratończyków nie tylko w sportowej rywalizacji, ale także czynnie zaangażowała się w organizację biegu. Uczniowie Zespołu, podobnie jak w zeszłych latach, odpowiedzialni byli za przechowywanie rzeczy osobistych uczestników poznańskiego maratonu. Młodzież sprawowała opiekę nad rzeczami pozostawionymi w strefie szatni. Doświadczenie zdobyte podczas wolontariatu, jaki pełnili w poprzednich edycjach zawodów, pozwoliło uczniom na dopilnowanie, aby rzeczy biegaczy były bezpieczne w czasie trwania tak wielkiej imprezy. Pod swoją opiekąmieli oni aż 7000 bagaży, które sprawnie przyjmowali i oddawali biegaczom po skończonej rywalizacji. Grupa uczniów wraz z nauczycielami wychowania fizycznego już od wczesnych godzin porannych była gotowa, aby przyczynić się do sprawnego przebiegu jubileuszowej edycji 20. PKO Maratonu w Poznaniu.

W kolejnych latach szkoła planuje wspierać organizację tego typu imprez. Czynne zaangażowanie szkoły w wolontariat stało się już tradycją, która będzie podtrzymywana i pielęgnowana.