Adam Tratwal, uczeń klasy 2LO3 – liceum humanistycznego w nowotomyskim „Koperniku”, właśnie osiągnął znaczący sukces, zdobywając miejsce finalisty Polski w prestiżowej Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej. Jego wybitne osiągnięcie wyróżnia go nie tylko wśród uczniów wielkopolskich liceów, ale także na poziomie krajowym. W tegorocznej edycji Olimpiady wzięło udział liczne grono 2218 uczestników z różnych regionów Polski, co czyni to osiągnięcie jeszcze bardziej imponującym. 

Adam nie tylko zwyciężył wśród uczniów z Wielkopolski, ale także osiągnął jedno z najwyższych miejsc na poziomie krajowym, awansując do finału ostatniego etapu Olimpiady. Jego sukces to rezultat ciężkiej pracy, pasji i determinacji, które pozwoliły mu wyprzedzić tysiące innych uczestników. 

Jednak sukces Adama nie kończy się na zdobyciu tytułu finalisty Olimpiady. Teraz rozpoczyna on kolejny etap swojej drogi edukacyjnej, otwierając kolejne możliwości i perspektywy. Został przyjęty na wiele najlepszych uczelni na kierunkach, takich jak prawo, psychologia czy ekonomia, co świadczy o jego wszechstronnych talentach i zdolnościach. Jego osiągnięcia stanowią inspirację dla innych młodych ludzi, dowodząc, że wytrwałość w dążeniu do celu, setki godzin pracy i zaangażowanie prowadzą do sukcesu. 
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

red. Wiesława Węgrzyk