Jarmark Świąteczny jest bardzo popularnym punktem wycieczkowym, dlatego ciekawi świata pierwszoklasiści z „bio-chemu” obrali Berlin jako swój kolejny cel na mapie i wraz z początkiem grudnia mieli możliwość poczuć ducha świąt naszych zachodnich sąsiadów. Klasie towarzyszyli przyjaciele z innych klas naszej szkoły, a opiekę sprawowała wychowawczyni klasy pani Angelika Giel, jak również pani Beata Piotrowska i pan Piotr Wojciechowski.         

Spacer po stolicy Niemiec rozpoczął się od placu Aleksandra poprzez aleję Unter den Linden, Bramę Brandenburską, Reichstag, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, plac Poczdamski i Mur Berliński. Kolejny punkt dnia, czyli Muzeum Historii Naturalnej, był niezwykle istotny dla klasy pasjonującej się biologią i chemią. Prócz największego na świecie szkieletu brachiozaura, mogli podziwiać ekspozycję poświęconą ewolucji, wystawę o kosmosie, układzie słonecznym, a dzięki bogatej kolekcji minerałów historię geologiczną naszej planety.         

Tajemniczości i wyjątkowej atmosfery tego miejsca dodawała okalająca miasto mgła, wieża telewizyjna wyglądała w takiej odsłonie spektakularnie i przy najbliższej okazji zostanie zdobyta!         

Berlin zrobił na zwiedzających ogromne wrażenie i postanowili wieczór spędzić nie na jednym, lecz dwóch okolicznych jarmarkach: pod Czerwonym Ratuszem oraz na placu Aleksandra, gdzie pili gorącą czekoladę, jeździli na łyżwach i zaopatrywali się w pamiątki dla najbliższych.         

To z całą pewnością nie był ostatni Weihnachtsmarkt dla 1LO2!

Red. Angelika Giel