Koniec wakacji to moment w kalendarzu, który budzi zróżnicowane uczucia: od nostalgii i tęsknoty za tym, co przeminęło, po radość i nadzieję, że nowy rok szkolny dostarczy nam szeregu ciekawych doświadczeń. Mając na uwadze powyższe okoliczności, dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 dokłada wszelkich starań, aby początek nowego roku szkolnego nie był dla nikogo źródłem rozczarowania, a wręcz przeciwnie, motywacji skłaniającej do wszechstronnego rozwoju ciała i ducha.

To z myślą o tym procesie rozpoczęte w czerwcu 2021r. prace nad rozbudową kompleksowej infrastruktury lekkoatletycznej wkraczają w ostateczną fazę. Właśnie zakończone zostały prace ziemne i konstrukcyjne. Ostatnim etapem projektu jest więc położenie tartanowej nawierzchni sportowej, co w pewnej mierze uzależnione jest od warunków pogodowych. Miejmy nadzieję, że pogoda w najbliższym czasie dopisze i już na początku września możliwe będzie uroczyste otwarcie kompleksu, na który składać się będą: bieżnia przeznaczona dla biegów sprinterskich (100m), dwie skocznie – do skoku w dal oraz wzwyż, a także koło do pchnięcia kulą.

Efekty prac już dziś są zadowalające i pozwalają przyjąć założenie, że wszystko odbędzie się zgodnie z planem. Troskę o realizację projektu wykazują bowiem nie tylko dyrekcja oraz wykonawcy z ramienia firmy Mardo Sport, ale także przedstawiciele organu prowadzącego szkołę. Dowodem żywego zainteresowania inwestycją jest spotkanie, do którego doszło dnia 18 sierpnia 2021r. Wzięli w nim udział wicestarosta nowotomyski – pan Marcin Brambor, pan Jakub Skrzypczak – dyrektor Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu oraz dyrektor szkoły – Łukasz Frański. Finał spotkania, którego celem był nadzór nad przebiegiem prac, skłonił uczestników do sformułowania pozytywnych ocen, był jednocześnie okazją do podjęcia woli współpracy, dzięki której korzyści płynące z infrastruktury lekkoatletycznej będą mieli nie tylko uczniowie Zespołu Szkół nr 1, ale także szeroko rozumiana społeczność lokalna, która regularnie podejmuje aktywność fizyczną, uczestnicząc w zawodach oraz inicjatywach rekreacyjnych prowadzonych przez Powiatowe Centrum Sportu w Nowym Tomyślu.