Dnia 14 września 2019r.,  w bardzo ciepłe i słoneczne sobotnie popołudnie, 60-osobowa grupa  młodzieży z naszej Szkoły uczestniczyła w przygotowaniach „Chyżej 10”. Wolontariusze w zakresie swoich obowiązków mieli: pomoc w biurze zawodów, obsługę punktu żywieniowego, dostarczanie wody uczestnikom kończącym bieg (na mecie), wręczanie okolicznościowych medali, a także czynności organizacyjne na terenie Zespołu Szkół nr 1.

Młodzież już po raz kolejny udowodniła, że swoje zadania wykonuje bardzo profesjonalnie i z wielką satysfakcją. W wolontariat zaangażowani byli również nauczyciele wychowania fizycznego. Warto dodać, że tak wielkie imprezy ( w „Chyżej 10” brało udział ponad 400 zawodników) nie mogłyby się odbyć bez wolontariuszy. Bardzo budujące jest to, że tak wielu młodych ludzi potrafi się zaangażować w działanie, które nie przynosi zysku materialnego, a „tylko” fakt, że pomaga się innym osobom z czystego serca. Na trasie biegu, także w biurze zawodów czy na terenie Szkoły, usłyszeliśmy od biegaczy i organizatorów bardzo dużo ciepłych i budujących słów o uczniach Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu, którzy byli niezwykle zaangażowani w swoja pracę, dzięki czemu cała impreza została wysoko oceniona, a wielu zawodników deklarowało, że za rok tutaj z pewnością wróci.

Cieszymy się, że wśród różnych wyników końcowych znalazło się również miejsce na sklasyfikowanie uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Kinga Cicha z klasy 2LO1, natomiast wśród chłopców wygrał Kacper Burkowski z klasy 3LO2.