Dnia 9 czerwca odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym wykłady z cyklu „Ekonomia i zarządzanie w praktyce”. Tematem spotkania zorganizowanego przez przedstawiciela Aesculap Chifa Pana Sławomira Zerbsta był rozwój kariery zawodowej absolwentów naszej szkoły, pracujących na różnych stanowiskach w tej firmie. 

W wykładach wzięła udział klasa 3 TEg. Na początku Pan Tomasz Wróbel Członek Zarządu Aesculap Chifa sp. z o. o. oraz Prezes Zarządu B. Braun Business Services Poland sp. z o.o. przedstawił wiele zagadnień teoretycznych związanych z ekonomią oraz zwrócił uwagę na to, że wiedza zdobywana na początku kariery zawodowej jest podstawą do dalszego wykorzystania jej w praktyce. Następnie absolwenci naszej szkoły, a obecnie pracownicy firmy Aesculap Chifa, przedstawili początki swojej kariery i jej dalszy rozwój. Wśród nich znaleźli się: 

  • Oliwia Kotarba i Natalia Marek – młodszy kontroler finansowy, 
  • Patryk Górecki – młodszy specjalista ds. kontrolingu finansowego, 
  • Weronika Kaczmarek – Financial Controller w spółce B. Braun Business Services Poland, 
  • Jędrzej Basiński – pracownik ds. sprzedaży. 

Uczniowie biorący udział w wykładach, otrzymali wiele ciekawych informacji w zakresie rozmowy kwalifikacyjnej, obowiązkach i możliwości rozwoju zawodowego w tym przedsiębiorstwie. 

Dziękujemy firmie Aesculap Chifa oraz jej przedstawicielom Panu Sławomirowi oraz Pani Magdalenie za możliwość zorganizowania wykładów i przekazania tak cennej wiedzy teoretycznej jak i praktycznej. Liczymy na dalszą owocną współpracę! 

Red. Elżbieta Kondrat