Chcieliśmy przedstawić wam Natalię Macioszek z klasy 3 technikum ekonomicznego, która nie próżnowała w czasie ostatnich miesięcy nauki zdalnej. Nasza ekonomistka nie tylko wzięła udział w konkursie Milion na Bank zajmując 1 miejsce w Wielkopolsce i 8 miejsce w Polsce, ale także dotarła do finału VI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo – Menedżerskich, zapewniając sobie zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Warto zaznaczyć, że OWiUHM składa się z 3 etapów: szkolnego, okręgowego i centralnego, a więc długą drogę musiała pokonać Natalia do swojego sukcesu. Tematem przewodnim w tym roku był „Kryzys jako zjawisko ekonomiczne w teorii i praktyce gospodarowania”. 16 lutego 2021r uczniowie klas drugich i trzeciej technikum ekonomicznego wzięli udział w szkolnych eliminacjach, w wyniku których 10 naszych ekonomistek dostało się do II etapu. Nasz szkoła tradycyjnie była gospodarzem eliminacji okręgowych, które odbyły się 11 marca 2021r. Za ich organizację odpowiadała p. Elżbieta Kondrat przy współpracy z p. Anną Nyćkowiak.
Gościliśmy uczestników z Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego i Nowej Soli. Uczestnicy w ciągu 75 minut musieli rozwiązać test pisemny z pytaniami otwartymi i zamkniętymi, sprawdzający wiadomości w zakresie tematu wiodącego i problematyki Olimpiady. 

Natalia przeszła do etapu centralnego, zdobywając tytuł Finalisty olimpiady.
23 kwietnia 2021 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie odbył się III etap olimpiady, do którego mogło zakwalifikować się tylko 60 osób z całej Polski. W roku szkolnym 2020/2021 zawody centralne były jednostopniowe i obejmowały: 

– część pisemną (test otwarty, zamknięty) w języku polskim i obcym (angielskim lub niemieckim),

– sprawdzian praktyczny z wykorzystaniem oprogramowania komputerowego.

Serdecznie gratulujemy Natalii i życzymy kolejnych sukcesów, a Was zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z przebiegu olimpiady!