Historyczna Izba Pamięci im. S. Kupiec w Nowym Tomyślu to niezwykłe miejsce, o istnieniu którego wielu okolicznych mieszkańców nie wie. Aby zwiększyć świadomość na temat ośrodków kultury związanych z naszym regionem, w ciągu minionego roku szkolnego kilka klas z naszej szkoły odwiedziło to nietypowe „muzeum”. Na czym polega jego fenomen? Otóż zwiedzający mogą w dosłowny sposób „poczuć historię” poprzez dotyk eksponatów i rozmowy z panem Edwardem Kupcem – inicjatorem i twórcą tego miejsca, a jednocześnie artystą, regionalistą, a przede wszystkim wielkim pasjonatem. Nasza młodzież doskonale czuła się w izbie i chętnie rozmawiała na tematy związane z regionalną przeszłością.

Na zamieszczonych zdjęciach widzimy klasę 1BS2, która jako ostatnia w tym roku szkolnym odwiedziła Historyczną Izbę Pamięci im. S. Kupiec w Nowym Tomyślu.