Wyjście z grupy reprezentacji Polski w piłce nożnej można nazwać sukcesem? – zdania raczej podzielone. Natomiast IV miejsce naszej szkoły w Licealiadzie w badmintonie w kategorii chłopców – tu nie można mieć wątpliwości… Ogromne gratulacje dla trójki naszych reprezentantów: Łukasza Śniadeckiego (IV LO4) – niewątpliwie filar naszej drużyny, Gracjana Kamińskiego (IV LO2) – zmysł taktyczny oraz Kacpra Piechoty (IVLO2) – niegasnąca radość z gry.  Tak po krótce można scharakteryzować tych chłopaków.

Po wyczerpującej 3-godzinnej podróży do Rojowa (powiat ostrzeszowski) osiem szkół rozpoczęło rywalizację o miano Mistrza Wielkopolski w badmintonie. Dla statystyki: osiem zespołów podzielonych na dwie grupy po cztery szkoły. W swojej grupie po dwóch wygranych 5/0, trzeci mecz przegrywamy z jednym z faworytów LO MS Poznań. Wychodzimy z grupy z drugiego miejsce i w półfinale spotykamy się z ZSM Poznań. Niestety schodzimy pokonani i zostaje nam walka o trzecie miejsce. W meczu z ZST Gniezno musimy uznać wyższość zawodników z pierwszej stolicy Polski, ostatecznie zajmując czwarte miejsce w Wielkopolsce. Obiektywnie, obserwując poziom drużyn, jest to miejsce jak najbardziej zasłużone.

Dziękuję chłopakom za każdy etap rywalizacji: od powiatów, przez rejon i Mistrzostwa Wielkopolski, a także za sportową rywalizację w zgodzie z duchem fair play. Przyczyniliście się do tego, że promowaliście szkołę w najlepszy z możliwych sposobów.

Red. Szymon Skrzypczak