W ramach współpracy biblioteki szkolnej z MiPBP w Nowym Tomyślu oraz z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbyły się warsztaty językowe dla uczniów klas drugich Liceum Ogólnokształcącego ZS nr 1.

Zajęcia polegały na  rozwijaniu umiejętności korzystania z różnego rodzaju słowników i przekonaniu młodzieży, że są one najlepszym źródłem informacji o poprawności językowej. Do dyspozycji było aż 27 różnych słowników, zarówno tych bardziej znanych jak słownik wyrazów obcych, synonimów, poprawnej polszczyzny, ale też tych mniej popularnych , np. słownik wyrazów zapomnianych, zapożyczeń, paronimów czy dobrego stylu. Największym jednak zainteresowaniem cieszył się słownik slangu młodzieżowego.

Zajęcia bardzo ciekawie i z poczuciem humoru przeprowadziła pani Małgorzata Kaczmarek.

Red. Małgorzata Grześkowiak