Tradycyjnie już 22 grudnia w sali konferencyjnej naszej szkoły odbyło się spotkanie świąteczne, w którym wzięli udział byli i obecni nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi szkoły oraz zaproszeni goście m.in. wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor, członkowie Zarządu powiatu nowotomyskiego Edwin Pigla i Konrad Drąg, kierownik warsztatów szkolnych reprezentujący firmę Aesculap Chifa Krzysztof Domański, wiceprzewodniczący Rady Rodziców Konrad Karafa oraz Lucyna i Rafał Palaczowie – właściciele firmy Pal – Gaz.

Muzycznie spotkanie zainaugurowała uczennica klasy 3 Weronika Pluskota przepiękną tradycyjną polską pastorałką wywodzącą się z Podhala pt. „Oj, maluśki, maluśki”. 

Następnie wszystkich zaproszonych przywitał gospodarz uroczystości dyrektor Łukasz Frański, który w kilku słowach podsumował kończący się rok 2023, wspominając najistotniejsze wydarzenia tj. Wielkopolską Inaugurację Roku Szkolnego oraz trwający kilka miesięcy remont budynków przy ulicy E. Sczanieckiej. Dyrektor podziękował także swoim pracownikom za intensywną pracę, a wszystkim zebranym złożył świąteczne życzenia. Do życzeń dołączyli się również wicestarosta Marcin Brambor oraz radni powiatu nowotomyskiego. Po odczytaniu fragmentu Ewangelii do zebranych zwrócił się też szkolny katecheta ks. Jacek Maciudziński, podkreślając rodzinny i tradycyjny charakter świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło również życzeń od przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

W klimat zbliżających się Świąt wprowadziły wszystkich „Jasełka bez Jezusa” przygotowane przez młodzież. Autorem scenariusza, a także reżyserem i scenarzystą spektaklu był niezastąpiony w tej roli Rafał Putz. Finałem przedstawienia stało się przekazanie gościom światła symbolizującego narodziny Dzieciątka.

Red. Izabela Trzeciak