Od początku kwietnia br. uczniowie klasy 2 liceum o profilu prawniczym: Franciszek Rolla, Jakub Grynia i Jakub Hercog, tworząc zespół, rywalizowali ze szkołami z całej Polski w konkursie „Liga Sprawiedliwości”, organizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości w ramach edukacji prawnej w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. 
Celem Konkursu było zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie edukacji prawnej, kształtowanie ich postaw obywatelskich i zaangażowania w życie społeczne, a także aktywizacja młodzieży w zakresie edukacji prawnej na poziomie lokalnym.

Zadaniem uczestników było rozwiązywanie zadań z zakresu prawa w różnorodnej formie co tydzień przez 10 kolejnych tygodni. 
Po ponad miesiącu zmagań i ambitnej walki nasz zespół kończy rywalizację na 42 miejscu spośród szkół z całej Polski. Do kolejnego etapu zabrakło nam około 8 punktów, ale trzeba przyznać, że była to niesamowita przygoda z prawem przez 6 tygodni. Oprócz zdobytych punktów w poszczególnych rozgrywkach nasi uczniowie mogli przede wszystkim poczuć się jak prawdziwi prawnicy i rozwinąć niezbędne w tym zawodzie umiejętności analityczne, logicznego myślenia, poszukiwania informacji i wiele innych. 

Wyróżnienie i wielkie gratulacje należą się chłopakom z klasy 2l3p za ich zaangażowanie, ogrom wykonanej pracy i bardzo merytoryczne odpowiedzi do każdego z zadań. 

Jeżeli jesteście ciekawi, na czym polegały zmagania zespołu, poniżej przedstawiamy link do strony konkursu:


Liga Sprawiedliwości » Szkoły ponadpodstaowe (xn--ligasprawiedliwoci-mod.pl)