W marcu 2021r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w organizowanym przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu konkursie – pod nazwą „Nasz pomysł na ochronę środowiska” VI edycja – Dbam o środowisko.

Konkurs polegał na przygotowaniu przez trzyosobowy zespół uczniów pochodzących z jednej szkoły kalendarza na rok 2022 propagującego zachowania proekologiczne przyczyniające się do ochrony środowiska na terenie województwa wielkopolskiego.

Uczniowie, a obecnie już absolwenci, klasy technikum ekonomicznego: Aleksandra Patan, Paulina Kaczmarek oraz Łukasz Połka otrzymali I wyróżnienie.

Tak dobre wyniki zaowocowały nagrodami rzeczowymi i finansowymi. Ogromnym zaskoczeniem była chęć osobistego wręczenia nagród trójce wyróżnionych przez pana Jacka Bogusławskiego – Członka Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, którego dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 miała zaszczyt gościć 7 lipca br.

Nagrodzonym uczniom wręczono sprzęt elektroniczny w postaci tabletów, a szkoła otrzymała nagrodę finansową w wysokości 2 500 zł. 

Podczas tak ważnego spotkania dla Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu nie zabrakło oczywiście przedstawiciela Starostwa. Na ręce wicestarosty pana Marcina Brambora został wręczony list gratulacyjny. 

Przy okazji wizyty w naszej szkole pan Jacek Bogusławski śledził postępy prac przy budowie infrastruktury lekkoatletycznej, dofinansowanej przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego.

Pragniemy złożyć przedstawicielom władz województwa wielkopolskiego oraz starostwa nowotomyskiego wielkie podziękowania za tak zaszczytną wizytę. 

Dziękujemy również uczniom za trud włożony w przygotowanie pracy konkursowej oraz gratulujemy sukcesów.