Absolwenci klasy Einsteina: Patryk Drózd i Jędrzej Łukaszyk, pomimo trudności związanych z obecną sytuacją, przystąpili do konkursu organizowanego przez Wydział Ekonomiczno-Społeczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu „Zostań ekonomistą”. Kapituła konkursu doceniła ich wkład pracy i nadała tytuł laureatów, dzięki czemu zdobyli indeksy, mogą zostać studentami WES bez udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym.

Celem konkursu jest wspieranie rozwoju ambitnych i wyróżniających się wiedzą ekonomiczną uczniów, popularyzowanie tej wiedzy i  podnoszenie świadomości gospodarczej uczestników.

Patryk i Jędrzej pracowali zespołowo i  napisali obszerny esej na temat: „Ekonomia i finanse z perspektywy młodego człowieka”. Ich praca miała charakter empiryczny. Swoimi badaniami objęli młodych ludzi, ich przygotowanie do podejmowania ważnych decyzji oraz pracodawców. Komisja konkursowa oceniała wartość merytoryczną eseju, jego poprawność językową i kompozycję. W każdym z tych obszarów praca Patryka i Jędrzeja się wyróżniała.Koordynatorem konkursu była pani Beata Koga.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.