Za nami drugie już spotkanie on-line w ramach wymiany ze szkołą IPEM 277 z Marcos Juárez w Argentynie. Podczas pierwszego, zapoznawczego  łączenia, które odbyło się we wrześniu, młodzież wymieniała się informacjami na temat swojego regionu, miasta oraz szkoły. Tym razem tematem dyskusji była ochrona przyrody. Uczniowie obydwu szkół przygotowali prezentacje ukazujące najistotniejsze problemy i zagrożenia dla środowiska oraz podejmowane w związku z tym  działania. Po zakończeniu dyskusji na tak poważne tematy uczniowie przeszli do pytań związanych z życiem codziennym swych rówieśników z drugiej półkuli, rozmawiano o ulubionych formach spędznia wolnego  czasu, muzyce, jedzeniu czy znanych sportowcach. Było to niewątpliwie ciekawe doświadczenie dla uczniów z obu szkół. Kolejne spotkanie już w listopoadzie, przedmiotem dyskusji będzie sytuacja ekonomiczna kraju w obliczu wojny w Ukrainie. 

Spotkania z uczniami z Argentyny cieszą się dużym zainteresowaniem naszych uczniów z różnych klas, do udziału w projekcie zgłosiło się blisko sześćdziesiąt osób. Jest to również niecodzienne przeżycie dla ich argentyńskich rówieśników, po pierwszym spotkaniu zaproszeni zostali do opowiedzenia o  naszym projekcie w lokalnej stacji radiowej.  

 Wymiana zorganizowana została z inicjatywy Pani Izabeli Putz z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu. Z ramienia szkoły w Argentynie  projekt koordynuje Pan Cristian Beltran,  a z naszej Panie Magdalena Miś-Herbeć oraz Agata Sadowska. Wsparcie techniczne zapewnia Pan Paweł Stieler.

Red. Agata Sadowska