Dnia 28 maja 2021 r. odbył się II etap Ogólnopolskiego Konkursu Zostań Ekonomistą, organizowanego przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. 
Spośród 65 zespołów, które brały udział w konkursie, do II etapu Konkursu przeszło 10 zespołów, w tym jeden z naszej szkoły w składzie: Roksana Matuszewska (2TEg) i Adrian Grześkowiak (3Ti) pod opieką p. Anny Nyćkowiak. 

Nasi reprezentanci przeprowadzili badanie wśród młodych ludzi z powiatu nowotomyskiego i na jego podstawie napisali esej pt.”Młode pokolenie a konsumpcjonizm”, a następnie przedstawili wybrany temat przed komisją konkursową podczas finału w formie online. 

25 czerwca 2021 roku Dyrektor Zespołu Szkół Nr w Nowym Tomyślu wręczył Roksanie i Adrianowi dyplom wyróżnienia, certyfikaty laureatów konkursu ogólnopolskiego i zaświadczenia uprawniające do przyjęcia na studia na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. 

Laureatom gratulujemy sukcesu, a Was zachęcamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.