Znamy najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce.

W 26. edycji „Rankingu Perspektywy” analizowane były wyniki 1431 liceów (spośród 2246 w Polsce) i 1231 techników (spośród 1755), które spełniły wymagające kryteria. W zaszczytnym gronie najlepszych szkół mogły się bowiem znaleźć wyłącznie te, w których maturę w maju 2023r. zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki (zdawanych obowiązkowo) były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.        

Z wielką przyjemnością pragniemy więc zakomunikować, że szkoły wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu – po raz kolejny – osiągnęły najlepsze wyniki wśród wszystkich szkół funkcjonujących na terenie Powiatu Nowotomyskiego, zajmując tym samym najwyższe miejsca w „Rankingu Perspektyw 2024”.

Nasze Technikum nr 1 im. Stanisława Staszica uplasowało się na 21. miejscu w Wielkopolsce i otrzymało tytuł honorowy „Srebrnej Szkoły”. Warto podkreślić, że passa sukcesów trwa od wielu już lat, ponieważ „Nowotomyski Staszic” otrzymuje regularnie tarczę „Perspektyw” – od 2013 roku. 

W prezentowanym rankingu nie zabrakło również Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, które sklasyfikowano na 79. miejscu w Wielkopolsce, dlatego szkoła otrzymała „Brązową Tarczę”. 

Cieszymy się, że ciężka praca grona pedagogicznego oraz ambitnych uczniów znalazła odzwierciedlenie w przyznanych wyróżnieniach. Jest to dla nas powód nie tylko do dumy, ale także źródło motywacji do dalszej wytężonej pracy dydaktycznej i wychowawczej.