W dniu 1 grudnia 2022 r.  w siedzibie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji odbyło się spotkanie podsumowujące udział naszych uczniów jako wolontariuszy w 21. POZNAŃ MARATONIE, który odbył się 16 października 2022 r. Na spotkaniu obecny był Łukasz Miadziałko – dyrektor maratonu w Poznaniu, Łukasz Frański – dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu, Aleksandra Sobczyk – zastępca kierownika POSiR.

Na początku spotkania dyrektor maratonu podziękował dyrektorowi naszej szkoły za wkład uczniów oraz nauczycieli w organizację tej największej imprezy biegowej w Polsce.

Organizatorzy poznańskiego biegu nie kryli zadowolenia z pracy, jaką od sześciu lat wykonuje młodzież naszej szkoły. Dwa razy w roku jesteśmy obecni na największych imprezach sportowych w Polsce. Zapewnili nas także, że oczekują wsparcia naszej szkoły w następnych biegach organizowanych przez POSiR w szerszym zakresie (do tej pory jest to pomoc w organizacji przestrzeni w depozycie – szatni maratonu), tymczasem powstał pomysł, aby uczniowie naszej szkoły byli obecni w strefie mety, 

Cieszymy się, że pomoc w organizację tego wydarzenia sportowego stała się tradycją naszej szkoły. 

Red. Szymon Skrzypczak