Dnia 18 listopada 2022r. gościliśmy w naszej szkole The Bear Educational Theatre. David Fisher, na codzień wykładający na uniwersytecie w Pradze, wraz z anglojęzycznymi aktorami wystąpili w interaktywnym, edukacyjnym przedstawieniu pt. „The History of England – Part 1.”

Lekka w odbiorze, zabawna, a jednocześnie bogata w fakty historyczne sztuka sprawiła odbiorcom wiele frajdy. 

Klasy językowe pod opieką pani Aleksandry Sary oraz Małgorzaty Handzewniak miały okazję poznać odpowiedzi na pytania związane z początkami Anglii. Sztuka prezentowała czasy od Celtów do panowania Elżbiety I. W ciągu zaledwie godziny uczniowie uzyskali odpowiedź na ważne pytania dotyczące historii tego kraju. Kim byli Celtowie? Kto zbudował Stonehenge? Które żony Henryka VIII zmarły z przyczyn naturalnych, a które zostały zamordowane? Kim byli Anglosasi? 

Bitwa pod Hastings, wojna stuletnia oraz panowanie Henryka VIII zostały wyjaśnione w przezabawny i jasny sposób. 

Czekamy z niecierpliwością na część II przedstawienia. 

Red. Nauczycielki języka angielskiego: Aleksandra Sara, Małgorzata Handzewniak