Dnia 3 listopada odbyła się druga edycja konkursu piosenki w naszej szkole. Konkurs miał charakter przesłuchania w ciemno i był skierowany do uczniów naszej szkoły. Założeniem przesłuchania była ciekawa prezentacja piosenki obcojęzycznej, kształcenie muzyczne poprzez zabawę, prezentacja umiejętności artystycznych oraz kształtowanie wrażliwości artystycznej i kulturalnej. The voice of ZS 1 jest częścią Tygodnia Języków Obcych przygotowanego przez Zespół Nauczycieli Języków Obcych, dlatego też występujący mogli wykazać się, wykonując wyłącznie utwór obcojęzyczny. Członkinie komisji były odwrócone plecami do występującej osoby, co w każdej chwili mogły zmienić, a w tegorocznym składzie znalazły się nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego: pani Magdalena Miś-Herbeć, pani Dominika Wichtowska-Błoch oraz pani Angelika Giel. Członkami komisji byli także uczniowie klasy 1LO2 oraz 4L04, którzy głosowali online. Niezastąpieni okazali się prowadzący konkurs: Monika Fujak i Dominik Nitschke. Swoim przygotowaniem wykazali się pełnym profesjonalizmem, jednocześnie nadając The Voice Of ZS1 wyjątkowy charakter.  Tegoroczne przesłuchanie w ciemno cieszyło się dużym zainteresowaniem i wielu artystów wprowadzało jury w zachwyt. Decyzja o wyborze trzech pierwszych miejsc była wyjątkowo trudna, gdyż poziom był niezwykle wyrównany. Jury oceniało warunki głosowe, dobór i interpretację repertuaru, jak i ogólne wrażenia artystyczne.  Dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w ten projekt i już dziś zapraszamy do udziału w przyszłym roku szkolnym podczas kolejnego Tygodnia Języków Obcych. A tak przedstawiają się wyniki:

I.  Weronika Pluskota & Antonina Zerek oraz Dmytro Suchok

II. Tymoteusz Onyśków

III. Natalia Nowotnik

WYRÓŻNIENIE Dominika Kalemba

Gratulujemy!

Red. Angelika Giel