W dniach 31.10.2022-04.11.2022 odbył się Szkolny Tydzień Języków Obcych. Te dni obfitowały w wiele imprez i konkursów, których celem było propagowanie nauki języka angielskiego i niemieckiego oraz szerzenie wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych, a także propagowanie zdrowego stylu życia. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych i skonfrontowania ich z umiejętnościami innych uczestników.Dodatkowo klasa 1LO5 gościła na lekcji języka niemieckiego praktykantkę z zaprzyjaźnionej szkoły BBS i Northeim – Gabrielę Fernandez. 

Tydzień Języków Obcych był realizowany według następującego planu:

31.10.2022-04.11.2022 – wszystkie klasy wykonywały na zajęciach języka angielskiego i niemieckiego plakaty tematyczne:

✓ klasy I – symbole związane z wybranym krajem lub obszarem językowym;

✓ klasy II – mapy myśli z zakresu tematycznego „zdrowe jedzenie”;

✓ klasy III – mapy myśli z zakresu tematycznego „aktywność fizyczna”;

✓ klasy IV – mapy myśli przedstawiające idiomy z zakresu tematycznego „zdrowie, szczęście, sukces”.

02.11.2022 – odbyły się 2 konkursy, w których wzięło udział łącznie 90 uczniów naszej szkoły. Podczas tych konkursów uczniowie odpowiadali na pytania przy użyciu telefonów komórkowych.  Były to:✓ Konkurs z „Wiedzy o krajach anglojęzycznych” ✓ Konkurs z „Wiedzy o krajach niemieckojęzycznych” 

03.11.2022 – odbył się konkurs „The Voice of ZS1”, który miał charakter przesłuchań w ciemno i polegał na zaśpiewaniu piosenki obcojęzycznej. Tegoroczne przesłuchanie w ciemno cieszyło się dużym zainteresowaniem, a wielu artystów wprowadziło jury w zachwyt.

04.11.2022 – odbyły się 2 konkursy językowe w których udział wzięło łącznie 62 uczniów naszej szkoły. Były to: ✓ Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego zorganizowana przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu (etap szkolny)✓ Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego zorganizowana przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu (etap szkolny)

We wtorek 15 listopada miało miejsce rozstrzygnięcie „Tygodnia Języków Obcych”. Zwycięzcy otrzymali z rąk Dyrektora – Pana Łukasza Frańskiego dyplomy oraz nagrody ufundowane przez wydawnictwa językowe oraz Radę Rodziców.

Konkurs z „Wiedzy o krajach anglojęzycznych” 

I miejsce – Dawid Krym 

II miejsce – Wiktor Dolecki

III miejsce – Wiktoria Szarata

Wyróżnienie – Radosław Łuczak

Konkurs z „Wiedzy o krajach niemieckojęzycznych”

I miejsce – Dawid Krym

II miejsce ex aequo – Joanna Felińska i Jakub Kukuć

III miejsce – Oliwia Dzięcioł

„The Voice of ZS1”

I miejsce ex aequo – Weronika Pluskota & Antonina Zerek iDmytro Suchok

II miejsce – Tymoteusz Onyśków

III miejsce – Natalia Nowotnik

Wyróżnienie –  Dominika Kalemba

Olimpiada Języka Angielskiego

I miejsce – Anna Spychała

II miejsce – Julia Adamczyk

III miejsce ex aequo – Weronika Cisakowska i Mateusz Żygalski

Olimpiada Języka Niemieckiego

I miejsce – Julia Kraska

II miejsce – Roxana Badura

III miejsce – Zofia Knop

Na uwagę zasługuje fakt, iż uczennica Anna Spychała (język angielski) oraz Julia Kraska (język niemiecki) zdobyły wymaganą liczbę punktów w Olimpiadzie języka angielskiegooraz niemieckiego, dzięki czemu ich prace zostały wysłane do Komisji Okręgowej w Poznaniu, która zdecyduje czy zdobytaliczba punktów zakwalifikuje ww. uczennice do II etapu Olimpiady.  

Wszystkim uczniom dziękujemy za aktywny udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Trzymamy kciuki za Annę Spychałę oraz Julię Kraskę!

Red. Dominika Wichtowska-Błoch