O tym, że wycieczki szkolne odgrywają bardzo istotną rolę w edukacji młodzieży, nikogo nie trzeba przekonywać. Zwłaszcza, gdy obiektem zainteresowania młodych ludzi jest wyjazd zagraniczny, umożliwiający realizację takich celów jak:

  • poznanie współczesnych realiów krajów europejskich, ale i dziedzictwa historycznego, kulturowego Europy,
  • stosowanie języka obcego w kontaktach z cudzoziemcami,
  • kształtowanie postawy tolerancji i otwartości na inne narody.

Z myślą o tych ambitnych założeniach w dniach 03-09.06.2024r. grupa 50 uczniów naszej szkoły, pod opieką pani Izabeli Trzeciak, Aleksandry Sary oraz panów Szymona Skrzypczaka i Łamaszewskiego, udała się do Grecji.

Po trudach podróży, która (autokarem) trwała 28 godzin i prowadziła przez: Czechy, Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię, młodzież bardzo szybko zaaklimatyzowała się w słonecznych warunkach kontynentalnej cześci kraju. W kurorcie Leptokaria znalazła swe zakwaterowanie, aby w kolejnych dniach zwiedzić jedne z najpiękniejszych zakątków tej części Europy. W gronie podróżniczych doświadczeń znalazły się więc takie atrakcje jak:

  • Meteory – znajdujące się na równinie tesalskiej wiszące klasztory, które stały się z czasem bardzo ważnymi ośrodkami duchowości, nauki i kultury greckiej;
  • Akropol – cud architektoniczny, świadectwo geniuszu i potęgi starożytnego człowieka;
  • Ateny – stolica Grecji, jeden z najważniejszych punktów turystycznych dzisiejszej Europy, gdzie bogata historia przeplata się z duchem nowoczesności;
  • Olimp – najwyższy masyw górski w Grecji;
  • Thessaloniki – miasto portowe, wzniesione na cześć córki Filipa Macedońskiego.

Oprócz gromadzenia różnorodnych doświadczeń krajoznawczych uczniowie naszej szkoły mogli także odpocząć po trudach dziesięciomiesięcznej edukacji, integrując się na przepięknej Riwierze Olimpijskiej, gdzie uroki krajobrazów górskich i morskich stanowiły nieocenione źródło regeneracji dla ich ducha i ciała.