Dnia 09.02.2024r. klasa 4 technikum mechanicznego z Panem Piotrem Kaczmarkiem udała się na warsztaty z odlewnictwa na Politechnikę Poznańską. Uczniowie mieli możliwość rozszerzenia wiedzy teoretycznej i wykorzystać ją podczas zajęć manualnych. Zakład odlewnictwa i obróbki plastycznej zadbał o jak najwyższe standardy odbywanych warsztatów. Chłopacy dzięki wcześniej wydrukowanym elementom mogli spróbować odwzorować elementy z aluminium. W kolejnych etapach uczniowie poznawali rodzaje odlewania począwszy od odlewania w formach, kokilach po odlewanie skorupowe. Zajęcia praktyczne polegały na przygotowaniu formy oraz na uzupełnieniu jej ciekłym metalem, w naszym przypadku było to aluminium. Zajęcia były prowadzone przez Panią dr inż. Magdalenę Suchora-Kozakiewicz, która z pasją przekazywała wiedzę z zakresu odlewnictwa. Za zorganizowanie warsztatów dziękujemy całemu zakładowi odlewnictwa. 

Red. Piotr Kaczmarek