Zanim ciepłym blaskiem choinka rozbłyśnie i kruchy opłatek pojawi się w dłoni, a wokół zawiruje radosna kolęda, napełnij serce światłem, dobrocią, pokojem. Tylko słowa miłości odkruszą coś z serca i uczynią darem…

Rozumiejąc doskonale przesłanie powyższych słów, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu – pan Łukasz Frański dnia 22.12.2022r. wcielił się w rolę gospodarza spotkania wigilijnego, zorganizowanego z myślą o czynnych i emerytowanych pracownikach szkoły. Nieskrępowaną radość i satysfakcję budził tego dnia fakt, że Wigilia po raz pierwszy w historii zorganizowana została nie w wynajętej restauracji, a w murach szkoły – w sali konferencyjnej, którą stosunkowo niedawno oddano do użytku. Dzięki procesowi rewitalizacji społeczność tworząca Zespół zyskała scenerię, za sprawą której z dumą powtarzano: „Wszędzie dobrze, ale w domu – najlepiej”.

Podczas uroczystości przywrócono również zakorzeniony w tradycji zwyczaj podziękowania emerytowanym pracownikom za wieloletni trud włożony w pracę na rzecz szkoły. Ten niezwykły moment spotkania stanowił świadectwo dozgonnej wdzięczności i podziwu dla wszystkich tych, którzy podjęli decyzję o przejściu na emeryturę, ale z powodu pandemii nie mogli w latach ubiegłych w sposób oficjalny, a atmosferze uroczystości,  zakomunikować tego światu. Dlatego w tym roku, aby tradycji stało się zadość, oprócz podziękowań i upominków wręczonych przez wicestarostę nowotomyskiego – pana Marcina Brambora oraz dyrektora szkoły – pana Łukasza Frańskiego, młodzież z myślą o zasłużonych emerytach przygotowała również specjalny koncert – polskich kolęd oraz świątecznych piosenek.

Przemówienie dyrektora szkoły:

Fotorelacja – Marta Kałek.