W piątek 21. czerwca w Zespole Szkół nr 1 miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Prowadzący uroczystość uczniowie klas 3 – Maria Karbowska i Ksawery Kotwica – serdecznie powitali obecnych na uroczystości: wicestarostę nowotomyskiego pana Jakuba Skrzypczaka, dyrekcję szkoły z panem dyrektorem Łukaszem Frańskim na czele, nauczycieli i pracowników obsługi szkoły oraz wszystkich uczniów liceum, technikum oraz branżowej szkoły.

Następnie głos zabrał dyrektor szkoły pan Łukasz Frański, który podsumował mijających 10 miesięcy, zwracając uwagę na wszechstronny rozwój placówki oraz na rekordową ilość świadectw z wyróżnieniem. Takie świadectwa z pewnością są potwierdzeniem wytrwałej pracy zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Do wszystkich zebranych zwrócił się również wicestarosta pan Jakub Skrzypczak, który nawiązał do własnej przeszłości i lat spędzonych w Technikum im. Stanisława Staszica, które stały się impulsem do rozwoju kompetencji społecznych przydatnych w dorosłym życiu. 

W kolejnej części uroczystości pan dyrektor oraz wychowawcy poszczególnych klas wręczyli grupie ponad 200 uczniów świadectwa z wyróżnieniem. Okolicznościowy dyplom odebrał również uczeń, który może pochwalić się 100% frekwencją w kończącym się roku szkolnym. 

Na zakończenie z dedykacją dla nauczycieli i uczniów wystąpiły uczennice z klasy 2LO1 Jadwiga Marcinkowska i Dominika Kalemba. Dziewczyny wykonały piosenkę z kultowego musicalu „Grace”.

Red. Izabela Trzeciak