Wieczorem w niedzielę 3. listopada 2019r. grupa uczniów ze wszystkich typów szkół, działających w naszym Zespole Szkół, pod opieką p. Joanny Uramowskiej i ks. Tomasza Staśkiewicza udała się na Aulę UAM w Poznaniu. Celem wyjazdu była pomoc w ramach wolontariatu, jaki nasza Szkoła od lat udziela Fundacji „Fabryka Sztuki” przed koncertami edukacyjnymi z cyklu: „Speaking concerts”. Tym razem wysłuchaliśmy Mszy żałobnej Requiem W.A. Mozarta poprzedzonej błyskotliwym wykładem na temat nieznanych szczegółów z życia i twórczości kompozytora w wykonaniu prof. Marcina Sompolińskiego. Wyjazd przybliżył uczniom tematykę muzyki klasycznej. Był również doskonałym dopełnieniem dni zadumy i refleksji nad przemijaniem oraz kruchością ludzkiej egzystencji, jakie towarzyszyły nam od 1. listopada.

Red. ks. Tomasz Staśkiewicz