Z okazji obchodów Dnia Niepodległości w bibliotece szkolnej, w ramach współpracy z Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Nowym Tomyślu, (oddział dla dzieci i młodzieży „Strefa Koloru”) odbyło się spotkanie patriotyczne pod hasłem: „Dzieci pytają – młodzież odpowiada: Co wiemy o Polsce?”. Gospodarzami spotkania byli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu (klasa 2c Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika – profil wojskowo-sportowy), którzy odpowiadali na pytania dzieci z klasy 3 Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Tomyślu. Dzieci pytały o to, czym dla ich starszych kolegów jest patriotyzm, z czego są dumni, będąc Polakami, o narodowych bohaterów, ale też o to, jakiej polskiej muzyki słuchają i jak na co dzień być dobrym patriotą, co każdy – mały i duży – może zrobić każdego dnia dla dobra naszej ojczyzny.

Druga część spotkania odbyła się na boisku szkolnym, gdzie uczniowie klasy wojskowo-sportowej zaprezentowali młodszym kolegom i koleżankom elementy wyposażenia wojskowego, zademonstrowali pokaz musztry wojskowej oraz poprowadzili krótki konkurs strzelniczy.

Na koniec zaproszeni uczniowie otrzymali drobne upominki, przekazane przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Nowym Tomyślu.

Red. Małgorzata Grześkowiak