Krótko przed majówką uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjeździe edukacyjno-integracyjnym do parku Tropical Islands w Niemczech. Organizatorem wycieczki była pani Aneta Kaczmarek, a opiekę nad młodzieżą sprawowali pani Aleksandra Pikosz oraz pan Adam Poschwald.Wyjazd połączył w sobie elementy rekreacji, sportu oraz praktycznej nauki języków obcych.Pobyt w parku był okazją do intensywnego treningu pływackiego oraz doskonalenia kondycji na licznych zjeżdżalniach i w strefach sportowych.Wycieczka stała się też doskonałym treningiem umiejętności komunikacyjnych. Uczniowie mieli okazję przełamać barierę językową, porozumiewając się w języku niemieckim i angielskim podczas zamawiania posiłków oraz korzystania z atrakcji obiektu.

Red. Aneta Kaczmarek