W dniu 25.10.2021 r. w firmie Aesculap Chifa sp. z o.o. odbyło się spotkanie, w którym wzięła udział klasa IV TE, prelegenci z branży IT oraz absolwenci klas ekonomicznych „Staszica” – obecnie pracownicy księgowości, kontrolingu, administracji tego przedsiębiorstwa.

Cykl wykładów dla ekonomistów zapoczątkowało spotkanie dotyczące „Automatyzacji i robotyzacji w administracji”. Uczniowie dowiedzieli się jak programuje się roboty do pracy  w księgowości, jakie daje to korzyści, ile czasu można zaoszczędzić dzięki robotyzacji. Przyszli księgowi z klasy IV TE mogli przekonać się w jakich działaniach może zastąpić ich sztuczna inteligencja a jaką wiedzę i umiejętności trzeba zdobyć w szkole.

Celem całej serii wykładów jest praktyczne spojrzenie na zawód ekonomisty i spotkania uczniów z pracodawcą. Ich organizatorem jest pan Sławomir Zerbst.