Dnia 24 czerwca na terenie boiska sportowego przy ul. E. Sczanieckiej 1 w Nowym Tomyślu odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/22.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1, po Mszy św. odprawionej w kościele pw. NMP Nieustającej Pomocy, wraz z dyrekcją , gronem pedagogicznym oraz rodzicami, uczestniczyli w wydarzeniu, które zamyka pewien etap ich edukacji, a jednocześnie, na skutek promocji do klasy programowo wyższej, umożliwia realizację kolejnych, istotnych dla ich życia celów.

Uroczystość rozpoczęta została występem szkolnego zespołu muzycznego „Kopernik Band”, który wykonał utwór „Tyle słońca w całym mieście”. W dalszej części, po wprowadzeniu sztandarów oraz zaśpiewaniu (a capella) hymnu narodowego, głos zabrał dyrektor Zespołu – pan Łukasz Frański , który podsumował zakończony okres edukacji, docenił trud zaangażowanych w ten proces osób. Omówił także swe plany związane z renowacją warsztatów szkolnych, które już niebawem zostaną oddane do użytku i tym samym staną się jednym z najnowocześniejszych obiektów szkoły. Po odczytaniu fragmentu listu Ministra Edukacji Narodowej – Przemysława Czarnka pan dyrektor życzył również młodzieży pogody ducha i bezpiecznego odpoczynku podczas wakacji.

Kolejnym elementem akademii było przez wszystkich wyczekiwane rozdanie świadectw. Szczególne słowa uznania wygłoszone zostały wówczas pod adresem tych, których zaangażowanie zaowocowało świadectwem z wyróżnieniem.

Całość uroczystości, prowadzonej przez Kornelię Kaźmierowską oraz Wiktorię Dziamską (uczennice klasy 2Lo1), dopełnił występ pochodzącej z Ukrainy Diany Isaienko. Za pomocą utworu pt. „Do domu” wyraziła ona nastroje uczniów, którym tocząca się za naszą wschodnią granicą wojna odebrała możliwość edukacji w graniach swojego państwa. Sformułowała jednocześnie muzyczną deklarację, zgodnie z którą pokonają oni wszelkie przeszkody i niedogodności, aby w finale swej życiowej podróży cieszyć się atmosferą rodzinnego domu.

Fot.: Marta Kałek