Tegoroczne Mistrzostwa Polski juniorów do lat 15 w podnoszeniu ciężarów trwały trzy dni od 20-23 października i miały miejsce w Sokołowie Podlaskim. Wystartowało prawie 300 zawodników, w tym 37 zawodników nowotomyskiego LKS Budowlani – Kucera.

Wyjątkowym osiągnięciem może pochwalić się uczennica Zespołu Szkół nr 1 Zuzanna Dołżańska, która zdobyła Mistrzostwo w swojej kategorii! Zuzanna jest uczennicą klasy 1LO2. Naukę w klasie o profilu biologiczno-chemicznym łączy z codziennymi treningami. Ten niezwykły sukces odbił się szerokim echem, czego finałem było spotkanie z Panem Dyrektorem Łukaszem Frańskim. Gratulacje z rąk Dyrektora naszej szkoły otrzymał również trener Zuzanny pan Bartosz Malak.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Red. Angelika Giel (wychowawczyni)

„Tegoroczne Mistrzostwa Polski uważam za bardzo udane. Myślę, że dałam z siebie 100% i ciężka praca zaowocowała, czego rezultatem jest tytuł Mistrzyni Polski! W swoim występie zaliczyłam 2 podejścia na 3 w rwaniu oraz taką samą sytuacje miałam z podrzutem, co daje 4 zaliczone podejścia na 6 możliwych. W najlepszych rezultatach uzyskałam 71 kg w rwaniu oraz 85 kg w podrzucie, co łącznie w dwuboju daje wynik 156 kg, zdobywając tym samym 204,85 punktów w klasyfikacji Sinclair’a (bez podziału na kategorie). Dało mi to 4 miejsce w klasyfikacji OPEN (3 miejsce przegrałam zaledwie 0,12 punktu). Chciałam również bardzo podziękować trenerom (w szczególności Bartoszowi Malakowi), którzy czuwali nade mną przez cały okres przygotowawczy i przyczynili się do tego sukcesu. Natomiast ja nie zwalniam tempa i lecę spełniać kolejne marzenia!”

Zuzanna Dołżańska