Gdy nadejdzie Wielkanocny poranek
Niech spełnią się życzenia tęczowych pisanek…
Mazurków kajmakowych, bazi srebrzystych,
Bogatego zająca i kurczaczków puszystych.
Świątecznego nastroju, biesiady obfitej,
Lukrowego baranka, a w dyngusa – głowy wodą zmytej!

W obliczu zbliżającego się cudu Wielkiej Nocy, gdy Pan Jezus Zmartwychwstanie, dyrekcja oraz grono pedagogiczne Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu pragną złożyć wszystkim, w szczególności Rodzicom oraz Uczniom, najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, wesołej rodzinnej atmosfery, ludzkiej życzliwości i pogody ducha.

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni nas spokojem, na przekór wszelkim troskom wynikającym z życia w trudnym okresie pandemii. Niech Chrystus – źródło życia i miłości – pogłębi naszą wiarę i da nam siłę, abyśmy mogli z ufnością patrzeć w przyszłość. Abyśmy już wkrótce mogli cieszyć się w pełni wiosenną atmosferą odradzającej się natury, abyśmy mogli powrócić do szkoły, w której – w atmosferze bezpieczeństwa – na nowo zakwitną relacje międzyludzkie: służące wszechstronnemu rozwojowi naszych uczniów, ale także spełnieniu zawodowemu wszystkich pracowników.

WESOŁEGO ALLELUJA!