18. stycznia klasa medyczna 1LO1 udała się wraz z wychowawcą, panią Anetą Kaczmarek oraz opiekunem panią Magdaleną Dziurzyńską do zaprzyjaźnionej firmy Aesculap Chifa. Firma, która de facto znajduje się po sąsiedzku z naszą szkołą, produkuje narzędzia medyczne o światowych parametrach jakościowych. Produkty medyczne z logo Aesculap Chifa wykorzystywane są w chirurgii, ortopedii, endoskopii, anestezjologii, stomatologii czy weterynarii. Kształcąc w naszej szkole być może przyszłych medyków, nie mogło zabrać takiej właśnie wycieczki w planie naszego roku szkolnego. Zobaczyliśmy jak wykonywane są instrumenty medyczne od początku aż do samego końca ich produkcji. Zwiedziliśmy kuźnię, warsztaty szkolne, inżynierowie zaprezentowali nam zestawy kardiologiczne, które produkowane są w Chifie. Zobaczyliśmy z zewnątrz pomieszczenia o podwyższonej klasie sterylności. Ostatnim działem, do którego trafiają instrumenty, jest sterylizatornia, którą również mogliśmy zwiedzić. Na sam koniec udaliśmy się do Akademii Aesculap. To miejsce zrobiło na nas duże wrażenie. Zobaczyliśmy wszystkie gotowe już instrumenty, ale także mogliśmy usiąść w salce, w  której odbywają się szkolenia lekarzy, pielęgniarek czy weterynarzy. Byliśmy również w sali, w której odbywają się praktyczne szkolenia na instrumentach produkowanych w Chifie. Trzymamy mocno kciuki za naszych uczniów, żeby za kilkanaście lat mogli stanąć w takiej sali na szkoleniu wykonując swój wymarzony zawód. Za zorganizowanie zwiedzania firmy dziękujemy pani Natalii Nowak.

Red. Aneta Kaczmarek