30 listopada w położonej na Pojezierzu Wałeckim Trzciance rozegraliśmy Półfinał Mistrzostw Wielkopolski w badmintona w kategorii chłopców. W tej dyscyplinie olimpijskiej, która jest jednocześnie najszybszą grą (rekord prędkości lotki wynosi 493 km/h) wzięli udział:

  • Gracjan Kamiński  4L2p,
  • Kacper Piechota 4L2p,
  • Łukasz Śniadecki 4L4p.

            Do rozgrywek przystąpiło osiem zespołów rywalizujących w dwóch grupach po cztery drużyny. My znaleźliśmy się w grupie razem z III LO Poznań, LO Czarnków oraz LO Rokietnica. Po dwóch zwycięstwach i porażce z LO Poznań zapewniliśmy sobie drugie miejsce w grupie premiowane awansem do Finału Mistrzostw Wielkopolski w badmintonie.

Oto klasyfikacja końcowa: 

  1. III LO Poznań
  2. ZS1 Nowy Tomyśl
  3. LO Czarnków
  4. LO Rokietnica

Serdecznie gratulujemy !

Red. Szymon Skrzypczak