25 listopada w firmie Aesculap Chifa sp. z o. o. została podpisana trójstronna umowa patronacka pomiędzy przedstawicielami Stron, tj. Panem Tomaszem Wróblem – Członkiem Zarządu Aesculap Chifa sp. z o. o. i Prezesem Zarządu B. Braun Business Services Poland sp. o.o. oraz  Panem Łukaszem Frańskim – Dyrektorem Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu.

W spotkaniu uczestniczyli także :

1. Pan Marcin Brambor – Wicestarosta Powiatu Nowotomyskiego
  2. Pan Jakub Szulc – Członek Zarządu B. Braun Business Services Poland sp. z o. o., Head of SSC IT EMEA
  3. Pani Estera Friedrich – Przewodnicząca Rady Rodziców Zespołu Szkół nr 1
  4. Pani Anna Kozłowska – HR Business Partner, Head of local HR w B. Braun Business Services Poland sp. z o. o.
  5. Pani Elżbieta Kondrat – Nauczycielka przedmiotów ekonomicznych w Zespole Szkół nr 1 oraz koordynator współpracy
  6. Pan Sławomir Zerbst – Koordynator współpracy w obszarze Finansów i IT ze Szkołami Średnimi, Kierownik Kontrolingu Produkcyjnego w Aesculap Chifa sp.  z o. o.

Umowa wspiera działania edukacyjne, mając na celu podnoszenie efektów kształcenia oraz rozwoju praktycznych kompetencji uczniów klas technikum ekonomicznego oraz technikum informatycznego.

Dzięki podpisanej umowie, zostanie ustandaryzowana i rozszerzona współpraca pomiędzy Stronami. Zakres współpracy obejmuje następujące obszary: zajęcia / wykłady, udział w szkoleniach, wspieranie szkolnych inicjatyw, praktyki uczniowskie oraz płatne staże wakacyjne.

Zajęcia i wykłady realizowane są w ramach cyklu spotkań „Ekonomia i Zarządzanie w Praktyce”. W poprzednim roku dotyczyły one następujących zagadnień:

1. Automatyzacja i robotyzacja prac administracyjnych
  2. Rozwój pracowników po szkole średniej
  3. Planowanie kariery zawodowej
  4. Przebieg rozmowy kwalifikacyjnej.

Szkolenia dla uczniów odbywają się od kilku lat w ramach „Klubu IT”. Tematyka zagadnień omawianych podczas zajęć pozwala uczniom poznawać podstawy tworzenia baz danych, programowania, a także przygotowywania nowoczesnych analiz biznesowych.

Kolejnymi aspektami podpisanej Umowy patronackiej pomiędzy Stronami będzie możliwość uczestniczenia uczniów w szkoleniach zawodowych, w praktykach uczniowskich, a także płatnych stażach wakacyjnych, podczas których będą oni mogli zdobywać cenne doświadczenie pracy w międzynarodowym środowisku  Aesculap Chifa sp. z o. o. i B. Braun Business Services Poland

sp. z o. o.

Liczymy na owocną współpracę!

Red. Elżbieta Kondrat