W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 dyrekcja szkoły na podstawie zaleceń przekazanych dyrektorom szkół przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w dniu 10 marca 2020 r. podjęła następujące decyzje:

1. Odwołane zostają wszystkie wycieczki uczniów do 31.03.2020 r.

2. Odwołane zostają Rekolekcje Wielkopostne zaplanowane w dniach 30, 31 marca oraz 1 kwietnia 2020 r.

3. Odwołane zostają konsultacje z rodzicami zaplanowane na dzień 25 marca 2020 r. Wszyscy rodzice zainteresowani  wynikami w nauce i frekwencją swoich dzieci otrzymają pełną informację od wychowawców klas i nauczycieli poprzez dziennik elektroniczny Vulcan.

Jednocześnie informuję, że szkoła pozostaje w stałym kontakcie z organem prowadzącym – Starostwem Powiatowym w Nowym Tomyślu i organem nadzorującym – Wielkopolskim Kuratorem Oświaty.

Na bieżąco śledzimy wszystkie zalecenia służb, dotyczące sposobu reagowania w zaistniałej sytuacji.

​​​​​​​​Łukasz Frański

​​​​​​Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu