Tradycją w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu jest zabawa połowinkowa organizowana dla wszystkich klas drugich liceum i III klas technikum, uczęszczających do naszej szkoły. Przewodniczący klas wykazali się w tym roku niezwykłą zaradnością i to właśnie dzięki ich zaangażowaniu dnia 25 października o godzinie 19:00 w Motelu XXI wieku w Grodzisku Wielkopolskim odbyły się uroczyste połowinki. Wzięło w nich udział niespełna trzystu uczniów z dziesięciu klas drugich i trzecich.

Zabawę uroczyście otworzył pan dyrektor Łukasz Frański, następnie uczniowie wręczyli  dyrekcji i wychowawcom kwiaty.

Uczniowie prezentowali się bardzo elegancko. Dziewczęta wystąpiły w eleganckich sukienkach, chłopcy ubrali garnitury. Nim zabawa na dobre się rozpoczęła, klasy zebrały się na wspólne zdjęcia z wychowawcami. Pamiątkowe fotografie trafią do wszystkich uczniów.

Wszyscy razem świetnie bawili się w rytm muzyki, nad którą pieczę sprawował DJ Kret. Nie znalazła się osoba, która nie doceniłaby smacznego jedzenia oraz panującej atmosfery. Czas minął zdumiewająco szybko na wspólnej zabawie i tańcach. Nie zabrakło też czasu na pozowanie do zdjęć
w przybyłej fotobudce. Cała impreza została dopięta na ostatni guzik, więc aż do 3:00 w nocy nikt nie nudził się choćby przez chwilę. To był niezapomniany wieczór.

Red. Zofia Lange