W środę 15. stycznia grupa uczniów z klas licealnych i technikum, pod opieką p. Joanny Uramowskiej i ks. Tomasza Staśkiewicza, udała się na Aulę UAM w Poznaniu. Celem wyjazdu była pomoc w ramach wolontariatu, jaki nasza Szkoła od lat udziela Fundacji „Fabryka sztuki” przed koncertami edukacyjnymi z cyklu: „Speaking concerts”. Tematem styczniowego koncertu był: „Kankan – czyli zawracanie głowy nogami”. Poprzez fuzję muzyki, sztuki, nowoczesnych multimediów, tradycji i szczypty dobrego humoru mieliśmy okazję dowiedzieć się, w jaki sposób  przebiegała rewolucja moralno – obyczajowa w XIX wieku. Podczas koncertu poznaliśmy między innymi najpopularniejsze tańce XIX-wieczne. W ramach finału wysłuchaliśmy kankana z operetki Jaquesa Offenbacha. Wyjazd przybliżył uczniom tematykę muzyki klasycznej. Był również okazją do spojrzenia na rozwój duchowo – obyczajowy XIX-wiecznej Europy.

ks. Tomasz Staśkiewicz