Dnia 29 kwietnia 2022r. w sali widowiskowej Nowotomyskiego Ośrodka Kultury tegoroczni absolwenci Zespołu Szkół nr 1 odebrali z rąk swoich wychowawców oraz dyrektora szkoły – pana Łukasza Frańskiego świadectwa finalizujące ich ciężką 3 lub 4-letnią pracę. Na widowni zasiedli także rodzice, nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji szkoły.

Organizatorów uroczystości swoją obecnością zaszczycił Starosta Nowotomyski – pan Andrzej Wilkoński, który najlepszym absolwentom Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika (Laura Lepping) oraz Technikum im. Stanisława Staszica (Kinga Wosiewicz) wręczył medale Złotego Absolwenta. Z kolei Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Estera Friedrich wraz z dyrektorem szkoły przekazali Medal Stowarzyszenia Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych uczennicy Technikum, Martynie Rupie, która uzyskała wybitne osiągnięcia w nauce w obrębie przedmiotów zawodowych.

Zgodnie ze szkolną tradycją nagrody „PrymuSówki” trafiły do tych maturzystów, którzy przez wszystkie lata nauki w liceum lub technikum otrzymywali świadectwa z czerwonym paskiem. Nie zabrakło wśród wyróżnionych tych, którzy reprezentowali szkołę na arenach sportowych, aktywnie działali na jej rzecz i wspierali różnorodne inicjatywy w ramach wolontariatu. Wszystkie nagrody ufundowała Rada Rodziców Zespołu Szkół nr 1.

Tegorocznych absolwentów pożegnał dyrektor szkoły, pan Łukasz Frański, zwracając uwagę na wiele wyzwań, z jakimi musieli się zmierzyć młodzi ludzie w czasie ostatnich lat edukacji. Jednocześnie podkreślił, jak ważny jest w życiu człowieka stabilny system wartości, który w trudnych czasach stanowi istotny punkt odniesienia. Do życzeń i gratulacji dołączył się również Starosta Nowotomyski – pan Andrzej Wilkoński, podkreślając, że Zespół Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu to najlepsza szkoła w powiecie, która stwarza uczniom optymalne warunki do rozwoju.

Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy sukcesów na egzaminie maturalnym, który rozpoczyna się już w najbliższą środę!