Mamy ogromny zaszczyt ogłosić, że nasz utalentowany uczeń, Adam Tratwal, został uhonorowany tytułem Laureata Olimpiady o Unii Europejskiej na szczeblu Okręgu Wielkopolskiego. To niezwykłe osiągnięcie nie tylko dla Adama, ale także dla całej społeczności Liceum im. Mikołaja Kopernika. W tegorocznej edycji Olimpiady o Unii Europejskiej w Wielkopolsce wzięło udział aż 229 uczniów, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu tematyką związaną z UE oraz zaangażowaniu młodych ludzi w sprawy europejskiej wspólnoty. Spośród tej licznej grupy tylko trójka najlepszych uczniów ostatecznie otrzymała tytuł Laureata Województwa Wielkopolskiego, a wśród nich znalazł się Adam Tratwal. Adam od dawna wykazywał się nie tylko ogromnym zainteresowaniem tematyką Unii Europejskiej, ale także głęboką wiedzą na ten temat oraz umiejętnością analitycznego myślenia i argumentacji. Jego zaangażowanie i pasja przyniosły mu zasłużone uznanie w postaci tego tytułu, który potwierdza jego wysokie kompetencje w tej dziedzinie. Gratulujemy Adamowi wyjątkowego osiągnięcia i życzymy mu dalszych sukcesów w jego naukowej drodze. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią jego edukacyjnej podróży i wspierać go w dążeniu do osiągnięcia celów. 

Red. Wiesława Węgrzak-Szczepaniak