Szachy należą do gier, które wpływają na rozwój logiki, uczą strategicznego myślenia, cierpliwości, samodzielnego podejmowania decyzji, kształtują zdolność koncentracji i umiejętność analizy, wzmacniają pamięć.

 Gra ta ma szerokie grono zwolenników również  w naszej szkole o czym mogliśmy się przekonać  podczas rozegranego w piątek (19.04) turnieju, zorganizowanego przez Koło szachowe ZS nr1, działającego w ramach biblioteki szkolnej. Do rozgrywek zgłosiło się 27 uczestników, którzy spróbowali swoich sił w tym niezwykłym pojedynku umysłów.

Turniej odbywał się w systemie szwajcarskim, w którym szczególny nacisk kładziony jest na balans i równość szans.  Gracze z podobnymi wynikami są dobierani do siebie, co sprawia, że każda runda jest w miarę zrównoważona. Ostateczne wyniki są determinowane przez liczbę zdobytych punktów. Rozegrano 7 rund po 10 minut na partię, system ten powoduję wspaniałą motywację do gry i wywołuje wiele emocji, sprawia wiele radości i zabawy wszystkim uczestnikom. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał pan Adam Poschwald.

Zwycięzcami turnieju zostali:

Jędrzej Bąk 1LO2 – 1 miejsce

Daniel Demel 2LO3 – 2 miejsce

Mikolaj Antkowiak 1LO2 – 3 miejsce

Laureatom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.