Dnia 15 października 2019r. (o godz.10.15) w naszej szkole przeprowadzony został alarm przeciwpożarowy. Zgodnie z procedurami (po sygnale dźwiękowym) młodzież pod opieką nauczycieli, zachowując spokój, w odpowiednio uformowanym szyku opuściła budynek szkoły i zgromadziła się na boisku szkolnym (miejscu bezpiecznym – wyznaczonym w planie ewakuacji). Tuż po ewakuacji kierownik kształcenia praktycznego – pan Dariusz Knapik zebrał informacje o stanie liczebnym poszczególnych klas. Następnie panu Tomaszowi Wlekłemu (wicedyrektorowi szkoły) zdał raport, na podstawie którego stwierdzono, że wszyscy bezpiecznie opuścili mury budynku szkolnego.

Próbnej ewakuacji przyglądali się pan Piotr Grześkowiak (specjalista ds. BHP i PPoż.), a także kapitan Damian Żukrowski – Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KPPSP w Nowym Tomyślu, który dokonał oceny przebiegu akcji. Uznał, że przebiegała ona bardzo sprawnie, wręcz wzorowo.

Fot. Aleksander Ludwiczak (klasa 3LO4).