13. listopada w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu rozpoczęła się kolejna edycja Tygodnia Języków Obcych. Ideą tej cyklicznej inicjatywy organizowanej dla uczniów naszej szkoły jest zachęcenie naszych podopiecznych do nauki języków obcych i poznawania nowych kultur.

Głównym przedmiotem tegorocznego TJO były obcojęzyczne interpretacje bajek.

Zadania kierowane do uczniów były wykonywane podczas godziny wychowawczej oraz lekcji języków obcych. Zespoły klasowe miały podzielić się na 3 grupy, które były odpowiedzialne za przygotowanie „Bajecznej Scenki”, „Bajecznego Komiksu” i girlandy. W czwartek poprzedzający TJO reprezentanci klas losowali tytuł bajki oraz kraj, ponieważ wykonując zadania należało opierać się na wylosowanym motywie. Przez cały tydzień muzyka z bajek umilała uczniom każdą długą przerwę.

W tradycje TJO wpisał się konkurs muzyczny „The Voice Of ZS1” i również w tym roku wzbudził wiele emocji oraz dał okazję do obcowania z wieloma młodymi talentami, które nierzadko z roku na rok zaskakują swoją dojrzałością przemawiającą przez wykonywany utwór.

Jak każdego roku była okazja do sprawdzenia swojej wiedzy w Olimpiadzie z języka angielskiego i niemieckiego oraz Konkursie o krajach anglo- i niemieckojęzycznych.

Klasy biorące udział w Bajecznym Tygodniu Języków Obcych prócz satysfakcji ze współpracy w swoich wewnętrznych zespołach miały możliwość otrzymania nagród rzeczowych w postaci kart podarunkowych na wspólną grę w lokalnej kręgielni, natomiast uczniowie zaangażowani w konkursy indywidualne otrzymali karty podarunkowe na zakupy w Empiku.

W imieniu Pana Dyrektora Łukasza Frańskiego dziękujemy Radzie Rodziców oraz firmie REDOS za udzielone wsparcie finansowe, a panu Jakubowi Skrzypczakowi za wypożyczenie sprzętu muzycznego.

A oto wyniki Bajecznego Tygodnia Języków Obcych:

Olimpiada Języka Angielskiego

I miejsce – Miłosz Migoń

II miejsce – Julia Adamczyk

III miejsce – Michalina Krysiak

Olimpiada Języka Niemieckiego

I miejsce – Wiktoria Stachowiak

II miejsce – Julia Kraska

III miejsce – Laura Mańczak

Konkurs z „Wiedzy o krajach anglojęzycznych”

I miejsce – Hubert Muszyński

II miejsce – Wiktoria Szarata

III miejsce – Hubert Gielnik

Konkurs z „Wiedzy o krajach niemieckojęzycznych”

I miejsce – Dawid Krym

II miejsce – Wojciech Składnikiewicz

III miejsce ex aequo – Tymoteusz Kaczor i Mateusz Sara

„The Voice of ZS1”

I miejsce ex aequo – Karolina Ostrowska i Karol Brambor

II miejsce – Dominika Kalemba

III miejsce – Jadwiga Marcinkowska

Wyróżnienie dla Patryka Chudego i Mileny Minge

Konkurs „Bajeczna Scenka”

I miejsce – klasa 2LO5 „Smerfy”

II miejsce – klasa 4TI „Czerwony Kapturek”

III miejsce – klasa 1LO3 „Kopciuszek”

Konkurs „Bajeczny Komiks”

I miejsce – klasa 2LO6 „Tarzan”

II miejsce – klasa 3LO2 „Flinstonowie”

III miejsce – klasa 1LO6 „Kubuś Puchatek”

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział i za wspaniałe zaangażowanie a zwycięzcom gratulujemy!