Dnia 18.01.2020 roku uczniowie: Kinga Flieger, Franciszek Rolla, Mikołaj Araszkiewicz z klasy 1LO3, należący do młodzieżowego Koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiegodo działającego w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu, uczestniczyli w zajęciach zoranizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Zbąszyniu w ramach obchodów 100 lecie powrotu Zbąszynia do macierzy. Uczniowie wzięli udział w grze „Lets Play”, z pomocą której mogli poznawać historię Zbąszynia oraz regionu. Gra została przygotowana przez szereg osób związanych z miastem, którzy zadbali nie tylko o szatę graficzną, lecz również o przygotowanie kart z pytaniami odnośnie miasta. Niektóre naprawdę potrafiły zaskoczyć:). Opiekunem grupy był Jacek Matula.

Red. J.Matula