18. marca w naszej szkole po raz trzeci odbył się Dzień Dawcy Szpiku i Krwiodawcy. Wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu oraz Fundacją DKMS #komórkomania zorganizowaliśmy akcję, która miała nie tylko charakter charytatywny, ale również edukacyjny.

Wolontariusze z klasy 2LO1 przyczynili się do sukcesu akcji, która miała na celu zwiększenie świadomości na temat potrzeby oddawania krwi i rejestracji na potencjalnego dawcę szpiku. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zarejestrować aż 24 nowych potencjalnych dawców szpiku, co może dać szansę na życie dla wielu chorych osób.

Podczas akcji zebrało się również imponujące wsparcie w postaci 18 uczniów, którzy oddali łącznie 7.600 ml krwi. To dowód na ogromną solidarność i gotowość do pomocy potrzebującym, jaką przejawia nasza społeczność szkolna.

Koordynatorzy akcji, Aneta Kaczmarek i Mateusz Wojcieszak, wyrazili wdzięczność wszystkim zaangażowanym uczniom oraz pracownikom szkoły. Planujemy kontynuować tę szlachetną tradycję i za rok również zorganizujemy podobną akcję.

Podkreślamy, że ważny jest nie tylko wymiar charytatywny, ale także edukacyjny tej akcji. Dlatego też zachęcamy wszystkich zainteresowanych do rejestracji jako dawcy szpiku na stronie fundacji DKMS. Jeśli natomiast chciałbyś/chciałabyś oddać krew, serdecznie zapraszamy do terenowych oddziałów RCKiK. W Nowym Tomyślu punkt krwiodawstwa znajduje się w szpitalu.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji, pokazując, że nawet najmniejsze działania mogą mieć ogromne znaczenie dla innych. Wasze zaangażowanie i dobroć są naprawdę godne podziwu.

Red. Aneta Kaczmarek