W minionym tygodniu uczniowie klas: 3L3p i 3L2p uczestniczyli w debacie zorganizowanej przez Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej naszej szkoły w ramach programu Złote Szkoły NBP.
Prowadzące debatę: Roksana Matuszewska i Paulina Kańska zachęciły uczestników do dyskusji, zadając pytania o bezpieczeństwo naszych finansów, a w poszukiwaniu odpowiedzi pomogli zaproszeni eksperci:

– Pani Joanna Lenartowska i Pani Klaudia Szopka – doradcy bankowi,

– Pani Anna Urbaniak i Pan Rafał Muszytowski – starsi aspiranci Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

Nasi goście, odpowiadając na zadawane pytania, zwrócili uwagę uczniów na to, jakie zagrożenia mogą czekać na ich finanse podczas korzystania z bankowości elektronicznej i jakie zabezpieczenia stosują banki. Uczniowie mogli dowiedzieć się, że choć zabezpieczenia i procedury banków są wciąż dostosowywane do aktualnych zagrożeń, to najczęściej do utraty środków dochodzi wskutek błędów i braku ostrożności użytkowników bankowości elektronicznej.

Nie zabrakło pytań zadawanych ekspertom przez publiczność i merytorycznych odpowiedzi naszych gości.

Jeden z głównych wniosków z debaty:
Korzystasz z bankowości elektronicznej i mobilnej, bądź ostrożny, czujny i zawsze sprawdzaj, kto próbuje uzyskać dostęp do twojego konta, środków finansowych, bo bank stoi na straży twoich finansów, ale nie może decydować za Ciebie, kiedy wykonujesz przelew, przekazujesz kod BLIK do płatności.

W skład naszej wyjątkowo kreatywnej drużyny wchodzą następujący uczniowie:

• Aleksandra Banaszek,
  • Oskar Grygier,
  • Wojciech Jakubowski,
  • Paulina Kańska,
  • Roksana Matuszewska,
  • Mateusz Łowigus,
  • Daniel Świątkowski,
  • Wiktoria Ring,
  • Natalia Voncina.

Dziękujemy zaproszonym gościom za wsparcie merytoryczne, a uczniom za ich zaangażowanie w realizację zadań konkursowych.