„I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” – to kolejna akcja humanitarna wolontariuszy z naszego terenu, którzy od początku wojny pomagają uchodźcom. Zbierają fundusze na przygotowanie prezentów mikołajkowych dla ukraińskich dzieci. Za zebrane środki przygotowane zostanie 2500 paczek – prezentów mikołajkowych dla dzieci z okupowanych części Ukrainy. 

W akcji zbierania środków i pakowania „kartonów wolności” wezmą udział dzieci i młodzież ze szkół całego powiatu nowotomyskiego, w tym również i my – społeczność Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu. W dzień ukraińskiego Świętego Mikołaja (19 grudnia) wyruszy konwój do Ukrainy, za pośrednictwem którego obdarujemy prezentami dzieci bezpośrednio na terenach objętych wojną. 

W naszej szkole zbiórka zostanie przeprowadzona w dniach 28 listopada – 02 grudnia 2022r. Prowadzona będzie zarówno w budynku przy ul. Tysiąclecia 6 (Liceum), jak i w budynku przy ul. E. Sczanieckiej 1 (Technikum). Zbiórkę przeprowadzą w czasie długich przerw harcerze – uczniowie naszej szkoły. Wrzucając do puszki więcej niż 5zł, otrzymasz zestaw do pakowania prezentów. Serdeczni zapraszamy do zaktywizowania się w ramach tej akcji charytatywnej. Liczy się każdy odruch serca!