W ramach zagadnień związanych z prawem pracy odbyły się w naszej Szkole konkurs organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy: „Poznaj swoje prawa w pracy” oraz olimpiada organizowana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych: „Warto Wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Uczniowie klas 3TEp i 3TEg 23 listopada 2021 roku uczestniczyli w etapie szkolnym – rywalizacji indywidualnej – Olimpiady ZUS. Etap ten poprzedzony był cyklem lekcji prowadzonych przez koordynatorki projektu – Panią Beatę Kogę i Panią Monikę Stasik, pt. „Lekcje z ZUS”. Zgodnie z regulaminem do drugiego etapu konkursu zakwalifikowały się –  Paulina Kańska z kl. 3TEg , Natalia Hancyk oraz Anna Kałek z klasy 3TEp. Dziewczyny reprezentowały naszą Szkołę w etapie wojewódzkim 11 stycznia br., który polegał na rywalizacji szkół w  trzyosobowych zespołach.

Etap szkolny konkursu: „Poznaj swoje prawa w pracy” odbył się 6 grudnia 2021r. W rywalizacji indywidualnej wyłoniono dwie uczennice – Natalię Vončinę oraz Natalię Hancyk,  które zakwalifikowały się do etapu okręgowego. Etap ten odbył się 16 marca br. na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W obu konkursach nasza Szkoła zajmuje czołowe miejsca w klasyfikacji ogólnej. Zdobyte doświadczenie i wiedzę z pewnością dziewczyny wykorzystają na egzaminach zawodowych oraz w przyszłym życiu zawodowym.