Niecodzienny koncert miał miejsce dnia 17 listopada 2023r. na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu. Z inicjatywy naszego absolwenta – Aleksandra Ludwiczaka niezliczona grupa ludzi dobrej woli połączyła swoje siły, aby wesprzeć duchowo oraz finansowo zmagającego się z poważną chorobą nowotworową Macieja Łuczaka – również absolwenta naszego Liceum. To właśnie z myślą o nim zorganizowano koncert zespołu OJEJ, który do współpracy zaprosił także członków szkolnej grupy muzycznej KOPERNIK BAND .

Dzięki wsparciu dyrektorów: pani Beaty Baran (NOK), pana Łukasza Frańskiego (ZS1NT), a także niewyczerpanej energii państwa Katarzyny oraz Jacka Pieprzyków sala konferencyjna naszej szkoły wypełniła się po brzegi. Publiczność z wielkim entuzjazmem wysłuchała wielu przebojów muzyki polskiej i zagranicznej, pięknie zaaranżowanych przez członków zespołu OJEJ. Zespół, co warto podkreślić, występuje na scenach już od 30 lat, dlatego zrzesza kilka pokoleń pełnych pasji ludzi, reprezentujących różnorodne profesje i pasje. Pod batutą pani Cecylii Ślusarz, która przygotowaniom do koncertu poświęciła nie tylko całe swoje serce i czas, ale i głos, koncert był źródłem wielu wrażeń estetycznych, ale także i emocjonalnych. Zwłaszcza wtedy, gdy głos zabrał (dzięk zapisowi wideo) Maciej Łuczak, który podzielił się ze zgromadzonymi kilkoma refleksjami świadczącymi o tym, w jak trudnym okresie swojego życia się znajduje, a jednocześnie, jak bardzo jest zdeterminowany, aby pokonać „przeciwnika” – w nierównej walce.

Tego dnia widownia mogła także w pozytywny sposób „zmaterializować swą wrażliwość”, uczestnicząc w aukcji tzw. fantów. Za jej sprawą, ale także dzięki aktywnie działającym w ramach „słodkiego bufetu” wolontariuszom, udało się zgromadzić fundusze, które mamy nadzieję pomogą Maciejowi wyjść zwycięsko z pojedynku z trudną chorobą, a za sprawą rehabilitacji bardzo szybko powrócić do sprawności, która umożliwi mu normalne funkcjonowanie w społeczeństwie i realizację wszelkich celów i marzeń.

Tego, Macieju, życzymy Ci wszyscy z całego serca!